… Przewiń
O grze

“Beyond Humanity: Astrogórnicy” to gra planszowa, w której gracze zarządzają konkurencyjnymi zespołami kosmicznych górników wydobywających minerały z pasa asteroid poprzez planowanie misji i dobranie odpowiedniego składu załóg na barkach górniczych. Zbieranie surowców pozwala na realizację zamówień korporacyjnych na zasoby, a najlepsi zdobędą też nagrody związkowe.

Zgodnie z bieżącą wiedzą naukową na temat potencjalnych misji wydobywczych w kosmosie, gracze będą zdobywać siedem zasobów: wodę, ksenon, plastal, wolfram, nikiel, pallad i złoto, na trzech różnych typach asteroid: typ-S, typ-C i typ-M.


Pasjonujący wyścig o zasoby pasa asteroid, w erze podboju kosmosu!

Rozgrywka
Gra wykorzystuje zestaw dedykowanych kości sześciościennych (po 7 na gracza, w różnych kolorach) z ikonami reprezentującymi cztery typy załogantów: górników, automaty, geologów i inspektorów. Talia kart Misji składa się z 48 wypraw górniczych na asteroidy, takich jak np. “Ekstrakcja Regolitu”, “Waporyzacja Kanałowa” i “Świdrowanie Akceleratorem MAG”. Gracze pobierają karty Misji na rękę, a następnie przeprowadzają Misje poprzez położenie karty Misji na Barce Górniczej w Doku i stopniowe wypełnianie jej pól kośćmi reprezentującymi pracowników. Talia Zamówień to zestaw zróżnicowanych kart, które są podstawowym źródłem punktów zwycięstwa. Karty Zamówień najpierw pobiera się na rękę umieszczając kość z ikoną geologa na polu Rafinerii, a następnie wykupuje się na koniec rundy poprzez zapłacenie wskazanego na niej kosztu, aby otrzymać punkty zwycięstwa oznaczone na karcie. Ponadto w grze działa kantor do wymiany zasobów, zestaw Nagród (set collection) zapewniających dodatkowe punkty zwycięstwa oraz trzy mini talie Kart Zarządu wprowadzające dodatkowe możliwości i taktyki rozgrywki.
Gdzie ją zdobyć

Gra w wersji polskojęzycznej została ufundowana w kampanii crowdfundingowej na portalu Wspieram.to wiosną 2021 roku.

Kampania międzynarodowa z kilkoma wersjami językowymi rozpocznie się niedługo na portalu Kickstarter.

Terms of use
Privacy-policy
social-facebook social-twitter social-instagram social-youtube social-bgg social-kickstarter social-discord header-arrow social-gamefound